X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

ایران سبز

میدل ایست آنلاین:
اگر انتخابات ایران به مواجهه کاخ نشینان با زاغه‌نشینان بدل شود روحانی می‌بازد

وبگاه «میدل ایست آنلاین» در گزارشی به قلم «گرث اسمیت» خبرنگار «امور ایران» نشریه «فایننشال تایمز» انگلیس با مضمون انتخابات ریاست جمهوری نوشت: انتخابات ایران عرصه رقابت بین فقرا با اغنیا است و اگر انتخابات به صحنه رویارویی «زاغه‌نشینان» برابر «کاخ‌نشینان» مبدل شود، «حسن روحانی» رقابت را واگذار می‌کند.

نویسنده در ابتدای این گزارش عنوان داشت: در نخستین مناظره تلویزیونی که با حضور شش نامزد انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد، «حجت‌الاسلام ابراهیم رئیسی» وعده داد که یارانه کم‌درآمدترین افراد جامعه را سه برابر نماید. این

در حالی است که «محمدباقر قالیباف» شهردار تهران نیز خود را نامزد 96 درصدی‌ها اعلام کرده و وعده پرداخت دویست و پنجاه هزار تومان به بیکاران بالای هجده سال را داده است.

بر اساس این گزارش، حجت‌الاسلام رئیسی و محمدباقر قالیباف دو چالش اصلی اردوگاه اصولگرایان برابر حسن روحانی هستند. این دو از نارضایتی‌های حاصل از ادعاهای اقتصادی دولت روحانی بعد از رفع تحریم‌های بین‌المللی بهره‌برداری می‌کنند.

...گرث اسمیت با اشاره به برخی نظرسنجی‌های صورت گرفته و رویکردهای مختلف در اداره اقتصادی کشور چون ورود سرمایه‌های خارجی و تاکید بر لزوم تلفیق اقتصاد مقاومتی با سرمایه‌گذاری خارجی بر زیرساخت‌های انرژی نوشت: روحانی برای برنده شدن در دور دوم انتخابات باید به جای بحث با رقبا درباره بهترین مدیریت کشور و عمل به قول‌های داده شده به فکر بیان توسعه روابط خارجی کشورش با دیگران باشد.

[ پنج‌شنبه 21 اردیبهشت‌ماه سال 1396 ] [ 10:45 ] [ روح الامین ]
نویسندگان
آخرین مطالب
لینک دوستان
آرشیو مطالب